23 oktober 2005: ZDH - De Koog  1-3  (1-2)
23 oktober 2005: ZDH - De Koog  1-3 (1-2)
Texelse Courant"

"De Koog is ZDH de baas met verzorgder voetbal"

Bij een eilandderby doet de positie op de ranglijst er niet toe. De Koog stond bij aanvang van de wedstrijd op een keurige tweede plaats en De Hoornders waren na een sterke start teruggezakt naar de achtste positie. Toch hadden de Zwaluwen vooraf het gevoel dat De Koog te kloppen was. Maar het waren de Kogers die de punten mee naar huis namen.

ZDH startte met het 4-3-3 systeem. Ondanks deze tactiek van coach Leen van Elk lukte het de thuisploeg niet om kansen af te dwingen en kwamen de gasten al snel op een 0-2 voorsprong. Hoewel ZDH nog terugkwam in de wedstrijd, kwam de zege voor De Koog nauwelijks in gevaar. De 1-3 van Pim Siebinga betekende de nekslag, waardoor De Koog de tweede plek handhaaft.

Met in de aanvalslinie de rappe tweeling Niels en Michiel Dekker en op de linkerflank Ivar van Elk probeerde ZDH De Koog te verrassen met veel druk. Op de positie van laatste man keerde routinier Bernard Ipenburg terug . Het was zijn eerste wedstrijd van het seizoen. De Koog moest het doen zonder Pieter List en Dave Dijkstra, die beiden geblesseerd waren. Ondanks dat List ontbrak in de defensie kwamen de Kogers nauwelijks in de problemen. Met kleine overtredingen haalden ze regelmatig de snelheid uit de aanval van de Zwaluwen. Met name de jonge Tristan Ellen manifesteerde zich als een goede mandekker. Hij maakte het ZDH's topscoorder Michiel Dekker behoorlijk lastig.
Na een snelle aanval van De Koog wist Pim Siebinga de bal met een teen nog bij Jort Hilstra te krijgen. Die aarzelde niet en schoot beheerst de 0-1 achter de kanslose Christiaan Stolk. ZDH had in die fase zwaar en beide kanten hadden veel overtredingen nodig. Bij de thuisploeg liepen Niels Dekker en Mike de Bruijn tegen een gele kaart op. Ook Arnold Kaercher werd door de pietluttig leidende scheidsrechter bestraft met een gele prent. Toch kwam er nog een tweede kans voor de gasten. Ben Siebinga stoomde op vanaf het middenveld en rondde zijn actie af door de bal bekeken in de lange hoek te schieten. Het was wel geteld de tweede echte kans en die was ook raak: 0-2.
De Hoornders gingen vanaf dat moment meer risico in het spel leggen en drongen De Koog terug. Wel moest ZDH bedacht zijn op snelle tegenstoten. Niels Dekker besloot een mooie dribbel over de rechterflank met een voorzet op zijn broer. Michiel wist van dichtbij keeper Steven van Beek met een kopbal te kloppen: 1-2. Dit was tevens de ruststand en bood perspectief voor een spannende tweede helft.
Na de thee was het ook ZDH dat opzoek ging naar de gelijkmaker. De Koog lliet zich terugzakken en vetrouwde op de defensie en gokte er op dat een derde treffer wel viel. Want met Maurice de Groot en Pim Siebinga beschikt de ploeg over twee aanvallers die zomaar kunnen scoren. Toch hing de gelijkmaker in de lucht. Michiel Dekker dook op vlak voor keeper Van Beek, maar die was bijtijds bij Dekker om diens doelpoging onschadelijk te maken. Bij een vrije trap van Jelmer Bomas was hij wel kansloos, maar tot zijn geluk zag hij de bal net de kruising missen.
Naar mate ZDH meer risico nam ontstond er meer ruimte voor De Koog om te counteren. Eerst had Maurice de Groot al bij een snelle uitbraak de kans om te scoren, maar hij mikte te hoog. Ook Pim Siebinga had een kans op een treffer na een voorzet van zijn broer Ben. Hij kreeg zijn voet niet goed achter de bal. Een kwartiertje voor tijd gooide Pim Siebinga de wedstrijd toch in het slot. Jan-Willem Bakker, die een sterke partij speelde, kreeg zijn hoofd niet goed onder de bal en verlengde de bal onbedoeld op Siebinga. Die liet Mike de Bruijn zijn hielen zien en liet doelman Stolk met zijn schot andermaal kansloos 1-3.
In de slotfase probeerde ZDH het vele publiek nog te tracteren op een spannende ontknoping, maar de ploeg miste de nodige vernuft en het geluk om De Koog van de zege af te houden. Vlak voor tijd liep invaller Yoni Houwing nog tegen gele kaart aan naar een onnodige grove overtreding op Jacco Kager die in de ploeg was gekomen voor Arjen Lap. Uiteindelijk was de overwinning voor De Koog terecht. De Kogers lieten verzorgder voetbal zien dan de buren uit Den Hoorn. En toonden zich uiterst koelbloedig in de afwerking. Met deze seizoenstart behoort De Koog zeker tot de titelkandidaten in de Zesde Klasse. De Hoornders moeten het hebben van veel strijd en de snelle aanvallers. Dan zullen er gerust nog wel de nodige punten worden gesprokkeld.
 
23 oktober 2005: ZDH - De Koog  1-3  (1-2)
ZDH: Christiaan Stolk - Arjen Lap (76.Jacco Kager), Bernard Ipenburg, Jan-Willem Bakker en Peter Eelman (46.Jeroen Backer) - Mike de Bruijn (gele kaart), Erik Wuis en Jelmer Bomas (61.Maurits Lap) - Niels Dekker (gele kaart), Michiel Dekker en Ivar van Elk.
Halverwege de eerste helft ruilden Arjen en Mike van positie.
De Koog: Steven van Beek - Danny van der Park, Marcel Boone, Tristan Ellen en Eddy Wite - Peter Koorn (Yoni houwing (gele kaart)), Arnold Kaercher (gele kaart), Ben Siebinga en Jord Hilstra (Marcel Gieles) - Maurice de Groot en Pim Siebinga.
Scoreverloop: 0-1 Jord Hilstra (Pim Siebinga), 0-2 Ben Siebinga (actie), 1-2 Michiel Dekker (Niels Dekker) en 1-3 Pim Siebinga (-).
 
Speeldag 8 = 23-10-2005             P  
Sint Boys-Oudesluis         2 - 1 1  
Winkel-Vesdo           2 - 0 1  
Succes-Kaagvogels         1 - 3 1  
ZDH-De Koog           1 - 3 1  
Oosterend-Dirkshorn         2 - 2 1  
Wiron-Callantsoog         1 - 1 1  
Vrij: Watervogels                    
STAND PER 23-10-2005 VP
1 Kaagvogels 7 5 2 0 17 16 - 9 +7 4
2 Koog (de) 7 5 1 1 16 17 - 8 +9 5
3 Callantsoog 6 4 1 1 13 17 - 11 +6 5
4 Dirkshorn 7 3 3 1 12 15 - 14 +1 9
5 Wiron 6 3 2 1 11 13 - 8 +5 7
6 Succes 7 3 2 2 11 10 - 6 +4 10
7 Watervogels 6 3 0 3 9 20 - 14 +6 9
8 ZDH 6 2 1 3 7 15 - 16 -1 11
9 Sint Boys 7 2 1 4 7 13 - 16 -3 14
10 Vesdo 7 2 1 4 7 6 - 18 -12 14
11 Winkel 6 1 2 3 5 4 - 6 -2 13
12 Oudesluis 7 0 3 4 3 11 - 18 -7 18
13 Oosterend 7 0 1 6 1 10 - 23 -13 20
 

Een scherp duel tussen Arnold 'Kets' Kaercher (liggend) en Ivar van Elk (8).

TERUG

s.v. ZDH - Sportvereniging Zwaluwen Den Hoorn - Witteweg 8 - 1797 RR Den Hoorn, Texel

TEL: 0222-319352 - EMAIL: medebruijn@hotmail.com